Aktualności - Polacy biegają dla zdrowia
Polacy biegają dla zdrowia
25 | 04 2016
Zdrowie jest czynnikiem, który motywuje Polaków do rozpoczęcia biegania. 68% spośród ankietowanych odpowiedziało, że biega dla zdrowia.

Zdrowie jest czynnikiem, który motywuje Polaków do rozpoczęcia biegania. Z badania przeprowadzonego przez IBRIS Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wspólnie z portalem Reprezentacja Biegowa i Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki wynika, że 68 % ankietowanych biega dla zdrowia.

Zdaniem Sebastiana Chmary, byłego polskiego lekkoatlety, Polacy z roku na rok mają coraz większą świadomość, że aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania kondycji i dobrego stanu zdrowia przez długie lata.

Po bieganiu po prostu czujemy się lepiej. Zdajemy sobie sprawę, że systematyczny ruch pozwala żyć nam w zdrowiu. Dzięki temu czujemy się szczęśliwi - mówi Sebastian Chmara.

Badanie było przeprowadzone po raz drugi. Tegoroczny raport, podobnie jak i zeszłoroczny wypadł bardzo optymistycznie. Wynika z niego, że procent entuzjastów biegania utrzymuje się na stabilnym poziomie. Aktualnie biega już co 5 dorosły Polak.

Warto zwrócić uwagę na rosnący procent biegaczy biorących udział w biegach masowych.
W stosunku do ubiegłorocznego badania liczba uczestników imprez biegowych wzrosła z 15 na 20%.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją wyników Polacy biegają 2016.

http://reprezentacjabiegowa.pl/uploads/PolacyBiegaja2016.pdf