Aktualności - Polskie biegowe sukcesy na MŚ Londyn 2017
Polskie biegowe sukcesy na MŚ Londyn 2017
23 | 08 2017

Polscy biegacze odnieśli sukcesy podczas zakończonych niedawno lekkoatletycznych mistrzostw świata. Srebrny medal wywalczył średniodystansowiec Adam Kszczot, a brąz zawodniczki rywalizujące w biegu rozstawnym 4x400 metrów.

Zawodnik grupy Orlen ustanowił na bieżni londyńskiego obiektu najlepszy czas w sezonie 2017 – 1:44.97. Profesor Kszczot już w eliminacjach i półfinale startował mistrzowsko. W finale zdobył srebro, ulegając jedynie Francuzowi – złoto zdobył, mocno niespodziewanie, Pierre-Ambroise Bosse (1:44.67).

Biegową królową naszej ekipy w Londynie była z pewnością Angelika Cichocka. Polka dwukrotnie stawała na linii startu finałów. Najpierw zajęła szóste miejsce w biegu na 800 metrów – czas 1:58.41 to jej drugi wynik w karierze! Po kilku dniach rywalizacja przeniosła się na dystans 1500 metrów – tutaj Cichocka była siódma z czasem 4:04.16.

Marcin Lewandowski po niepowodzeniu na 800 metrów (odpadł w półfinale, ale awans przegrał minimalnie) porażkę powetował sobie na dłuższym dystansie. Rekordzista Polski na 1500 metrów zajął w Stratford siódme miejsce z czwartym wynikiem w karierze – 3:36.02.

Na słowa uznania zasługują także nasze panie, które po pełnym emocji i walki zdobyły brązowe medale w biegu sztafetowym 4x400 metrów. W eliminacjach i finale pobiegły w sumie wszystkie reprezentantki Polski – Aleksandra Gaworska, Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty, Małgorzata Hołub oraz Martyna Dąbrowska.

Kibiców emocjonowały w Londynie starty Mo Faraha i Usaina Bolta. O ile pożegnanie z londyńską publicznością tego pierwszego zaowocowało złotem na 10 000 metrów oraz srebrem na 5 000 metrów to Jamajczyk nie mógł wyjechać ze stolicy Wielkiej Brytanii ukontentowany. W finale setki zdobył „tylko” brąz, a walkę o kolejny medal – w ostatnim starcie w karierze – uniemożliwiła mu drobna kontuzja.

Kolejne lekkoatletyczne mistrzostwa świata odbędą się na przełomie września i października 2019 roku w Dosze, stolicy Kataru.